Oddíly

15. února 2018 v 20:05 | sw |  ŠUPLÍK
Plahočím se do těch institucí v pravdě nelibém stavu a neochotně (až s pohrdáním) poslouchám svárlivé mravokárce, že se to nesluší - označovat stav věci příliš expresivními slovy. Avšak jedině taková slova dokáží rozvířit okolní vody. Mívám občas pocit, že život bude neustále hektická mašinérie, až pak v dospívání s lítostí prozírám, jak je všechno podivně stoické. Netřeba děsit se jakýchkoli úkonů, jenž se dají snadno vypočítat, zvlášť pokud se jedná o lidi. Pravda, že počet seancí se za poslední dobu poněkud zvýšil, a to by vlastně mohla být ona příčina stoické doby.
Jindy se naskytne období, kdy se kolem svévolně dějí věci, jenž by vás měly zasahovat. Jestliže se tak neděje, pak buď cílí špatně, nebo vám chybí správné receptory. Když věci kolem nabírají bizarní spád, hledáme útěchu v umění. Občas mám náladu Oasis [, když si připadám stará, občas potřebuji slyšet ty jemné tóny Slipknotů [. Přijdu si potom lehce rozdvojená a s málokým o tom chci mluvit. Je to koneckonců osobní záležitost.
Tak mě přepadají úzkosti, třeba po shlédnutí duchaplného Měsíce nad řekou [, jehož inscenace dává nový rozměr pojmu impresionismus. Možná jsem jen netykavka a minul mě ten dojem. Čím se bytí stává složitější, tím větší tendence mám inklinovat k sofistikovanějším kinematografickým dílům, a protože Mrtvý muž je dávno za mnou, zkoušela jsem to s dílem matka! [, jež mi - nevím kvůli čemu - připadá obdobné. V literatuře jsem pak neopouštěla bezpečné vody klasiky a střídavě se zamýšlela nad dopadem drog, špatným režimem a hyperbolami. Nebylo fér odsoudit a priori povinnou četbu.
Posledním kamenem, co mě tíží, je ten nenadálý stud, ježto přichází po funuse. Teatrálně dominuje mým lícům a bezohledně se vtírá až do mozku. Z jazyka do mozku. A všichni víme, že by se to nemělo dít. Jestliže se tak děje, je to zvláštní po té době. Jako bych si nepatřila. Nejsem přece stydlivá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 15. února 2018 v 21:34 | Reagovat

Z jazyka do druhého jazyka, tak se předávají informace. V postýlce. :)

2 sw sw | Web | 16. března 2018 v 1:01 | Reagovat

[1]: Vím, konám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama