Střety

6. října 2017 v 16:21 | sw |  ŠUPLÍK
Nikdy nevíte, že přijde začátek. Vždycky víte, když se něco chýlí ke konci, ale začátky můžete definovat až zpětně. A hlavně začátky konců, ty věru neodhadneme nikdy. Už se mi přestalo chtít řítit se do záhuby. Však stát se šedou eminencí, se najednou jeví vrcholně zábavně. Zneužívám tedy neinformovanosti obětí a nenápadně napínám ten skřipec, na který se nechali dobrovolně navázat.
"Shodila bych tam atomovku a byl by pokoj!" Tak slovy této moudré ženy pokročilého věku - s nešťastně zapletenými natáčkami na příliš krátkých vlasech - se budu s chutí řídit. Ovšem, mluvila pouze o svých sousedech, ale já mám na mysli větší měřítko. Kam bychom došli s tolerancí? Nikam.

Nálepky "toxická pro své okolí" už jsou ve zkušební lhůtě. Nesluší se konsternovat vyděšené labilní jedince kontroverzními názory. Dbáme přece na slušné vychování. A projevujeme vděčnost kantorům, že vzdělávají na takové úrovni, že jsme schopní konstruovat věty, jako je ta předposlední. Projevujeme vděčnost taky za to, že jsou lidé, kteří jí rozumí.

Jste lapení ptáci v přesýpacích hodinách?
Nebo se jenom bojíte těch bolestivých věcí,
kvůli kterým neříkáte pravdu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama