Nejdokonalejší z dokonalých

18. listopadu 2013 v 20:09 | sw |  ©Fotografie
Tak jiná. Tak tichá. Tak tajemná. Tak cizí. Tak mimo. Já...
Smysl? Nikde. Deprese? Pravidelně. Cíl? Který???
Zaslepená honbou za krásou. Já...


V listopadovém večeru se procházím temnými ulicemi našeho Zapadákova, a přes hustou mléčnou mlhu si nevidím na špičky bot. Kam jdu? Nikam. Nebo kamkoli. Nemám cíl. Jen přemýšlet nad problikávající pouliční lampou, která z toho tady kolem dělá dost ponurou scénu. Sem tam minu zabloudilého člověka a ten, když mě míjí, jako bych byla neviditelná, je zajímavý asi jako špína na chodníku.
Mnohem fascinující je cítit, jak vám v chladném večeru mrznou konečky prstů. Chlad se šíří až k loktům. Mám chuť běžet - ale přiznejme si - spěcháme pořád a neustále. Raději jdu pomalu. A když už jsem na kopci a pozoruju z vrchu celé město, vzpomínám na ni. Na Nejdokonalejší z dokonalých.
Na tu, která protkaná tisíci příběhy, je přesně taková, jak jsem si ji vysnila. Tepe v ní vlastní život a čím hlouběji se ponoříte, tím více dýcháte s ní. Každá ulice vypráví jiný příběh, a ač je stejný, je vždycky nějak jiný. A největší dáma ze všech dam, se nikomu a ničemu nevyrovná. Opravdu je tak okouzlující. Železná Lady a Paříž.
A tam jsem teď myšlenkami. Vzpomínám na tu dobu před dvěma týdny, protože ikdyž nás obě vítaly zahalené závojem z deště, nebylo to, jako když vám na výletě prší a vy musíte šlapat v blátě. Byl to letní deštík, který smývá prach z ulic, který skládá vlastní básně, a který na okolí dopadá v rytmu, jež vás nutí tančit.
Jí jediné, velké Paříži, zůstanu navždycky dlužná. Za to, že jsem ji mohla vidět. Za to, že jsem jí mohla projít. Za to, že jsem dýchala, jako ona.
Už je mi opravdu zima. Půjdu domů, uvařím si čaj a přečtu dobrou knížku. Večer se mi bude zdát o tom, jak opět smekám před Železnou Lady a jak mě Paříž nechává, abych pro ni žila já jediná, mezi všemi. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 galaxyyy galaxyyy | Web | 19. listopadu 2013 v 21:02 | Reagovat

ten strom vľavo ma fascinuje, aj to je tvoja tvorba?
je to úžasné
aj tá druhá fotka eiffelovky

2 Elizabeth Fallen Elizabeth Fallen | Web | 16. prosince 2013 v 19:28 | Reagovat

Paríž.... Ach, tak by som rada navštívila Paríž... Okrem toho, tak ticho a nenápadne sa pohybujem stále ako myška... :D

3 sw sw | 19. prosince 2013 v 17:06 | Reagovat

[1]: Nene. Odkazy na dotazy ohledně vzhledu směřujte na blog: tady-snilek.blog.cz

[2]: Moc ti to přeju, protože je opravdu nádherná! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama